8 grudnia 2013

problem z paznokciamiProblemy z paznokciami miałam od niedawna. Jeszcze parę lat temu nie wiedziałam co to rozdwojona i łamliwa płytka. Niestety problem się pojawił i nie chciał zniknąć, więc zaczęłam interweniować. Suplementy takie jak Skrzypovita czy Belissa nie pomagały, a nigdy w życiu nie stosowałam odżywek do paznokci, dlatego nakłoniona opiniami wizażystek i blogerek, postanowiłam spróbować. Na pierwszy ogień poszła znana wszystkim Eveline 8w1, którą dodatkowo zachwalała we wrześniu moja kuzynka. Znalazłam ją w pewnej drogerii na ul. Długiej, zapłaciłam coś koło 10zł i zaczęłam stosowanie.. Na początku cud malina, paznokcie twarde, nie rozdwajają się, a potem? Dramat. W życiu nie miałam takich problemów z paznokciami. Płytka się tak wysuszyła, że nie było na nią sposobu, każdy lakier wyglądał na niej paskudnie. Niestety nie mam zdjęć z tamtego okresu. W między czasie zaczęłam pić skrzypokrzywę, ale oprócz szybkiego wzrostu paznokci, nie poprawiła ich kondycji. Eveline 8w1 stosowałam dalej, ponieważ myślałam, że może akurat przejdzie.. Odstawiłam ją, gdy zauważyłam, że tzw. wolny brzeg paznokcia zaczyna mi prześwitywać.Wyglądało to tak, jakby do środka dostało się powietrze. Wczoraj w galerii odwiedziłam drogerię Hebe i przemiła pani poleciła mi odżywkę Ewy Schmitt z ceramidami, o której zbyt wiele na internecie nie znalazłam. Dzisiaj nałożyłam drugą warstwę lakieru, no ale na efekty będę musiała trochę poczekać. Jednak na pewno się nimi z Wami podzielę. 

Jeśli chodzi o Eveline 8w1 Total Action to doskonale wiem, że wiele z Was ją sobie chwali. Mnie też na początku pomagała i wbrew opiniom wszystkich wkoło, nie stosowałam jej dłużej niż zaleca producent. Myślę, że winowajcą jest formaldehyd, którego celem jest utwardzenie płytki paznokcia. Składnik ten doprowadza do choroby zwanej onycholizą, której skutkiem jest oddzielenie się paznokcia od łożyska. 


źródło: google

Moje paznokcie po tej odżywce wyglądały podobnie jak te na górze, tylko jeszcze nie wystąpiły u mnie zmiany w wolnym brzegu paznokcia. Płytka wyglądała na suchą (w sumie to nadal wygląda).
Jeśli zaobserwowałyście podobne zmiany u siebie, natychmiast odstawcie tą odżywkę. Jeśli sprawa wygląda gorzej, konieczna będzie wizyta u dermatologa. Pomocny w kuracji jest również olejek z drzewa herbacianego, którym trzeba płytkę paznokcia smarować.

Wracając do nowo nabytej odżywki Ewy Schmitt to jej skład prezentuje się następująco:


Mam nadzieję, że choć trochę przedstawiłam Wam skutki jakie niesie ze sobą Eveline 8w1. Bądźcie ostrożne i obserwujcie swoje paznokcie! 

2 komentarze:

  1. U mnie na szczęście ta odżywka z Eveline przyniosła odwrotny rezultat. Paznokcie były w lepszej kondycji, a i kolor mazidła mi się podobał, cóż, nie każdemu może służyć.. Pomocny jest też olejek rycynowy, sprawił, że paznokcie nawet po roku nie były łamliwe i ich stan się polepszył :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a olejek rycynowy w wersji podgrzanej czy zwykłej? :)

      Usuń